TransFusion z.s., Na Kovarne 126, 381 01 Cesky Krumlov
© 2013, 2014, 2015, 2016 TransFusion, z.s. All rights reserved. 

V rámci své činnosti úzce spolupracujeme se slovenskou organizací TransFúzia, polskou Trans-Fuzja a maďarskou TransVanilla, které se zabývají stejnou problematikou ve svých zemích. Dále spolupracujeme s ILGA Europe, V4, PROUDem, s evropskou komisí ECRI, a další. Máme zastoupení v radě vlády pro sexuální menšiny.
Přednášky a neformální besedy

TransFusion z.s.nabízí přednášky a neformální besedy na středních, vysokých školách, kde se snaží zvýšit citlivost učitelů a školského systému k trans* tématům , ale i pro veřejnost a také školení pro média. Dílčím cílem této aktivity je zabránění sekundární viktimizace transgender osob a osob s jinou nez cisnormativní orientací.

Vytvoření databáze odborných pracovníků a pracovišť věnující se problematice

Dostupnost informací je klíčová pro úspěšnou integraci osob s jinou než cis-normativní seba-identifikací do majoritní společnosti a odstranění jejich sociální exkluze. Nyní zcela chybí komplexní databáze zdravotnických zařízení, ať už lůžkových či ambulantních, které jsou schopny poskytnou péči trans osobám.

Statistiky i právní změny

TransFusion z.s.se podí na přípravě strategickych soudních sporů ve věci nejen nucené sterilizace, ale také třeba nuceného rozvodu, zajímá se o diskriminační kauzy vůči trans* osobám, možných právních změn a podobně.

Kulturní činnost
​Věříme, že vzdělávání nekončí formální vzdělávácí činností. Již 7 let pro vás píšeme a realizujeme divadení hry, kde se snažíme poukázat na stereotypy a na rozdíly binárního a nebinárního světa.
Divadelní hra Tonyho Stowerse - X - v podání našeho divadelního souboru Drag Addicts získala v roce 2015 malý grant od ambasády USA.

8480540001/5500
SWIFT CODE: RZBCCZPP
(Raiffeisen BANK)
Contact Us
HomeNaše činnostProjektyFotogalerieLinks